Upozornění: Tento návod popisuje napojení Bolt karty na peněženku LNbits. Pokud chcete napojit svoji Bolt kartu na Bitlifi, klikněte ZDE pro podrobný návod

Máte už svoji Bolt Card? Pokud ano, pojďme ji společně nastavit!

Bolt Card vypadá např. nějak takto, design může být jakýkoliv.

Bolt Card Honeybadger

Jednoduchý video-tutoriál, případně níže najdete návod popsaný krok za krokem i v textové podobě.

Bolt Card nám zajišťuje propojení s Lightningovou peněženkou, ze které se budou strhávat platby. Pojďme si tedy prvně vytvořit peněženku na webu lnbits.cz (desktop i telefon, doporučuji telefon).

Přejděme na web lnbits.cz a vytvořme pěněženku, můžete ji pojmenovat jakkoliv, není to důležité. Já zvolím jméno “Honeybadger”, abych věděl, že ji páruji na Honeybadger Bolt Card.

Po založení vidíme, že nás web upozorňuje, abychom si uložili URL (adresu v řádku), slouží jako záloha jak se do peněženky dostat, takže neztratit 🙂

Aktuálně vidím, že mám v peněžence 0 sats, takže si ji nabiji. Ve spodní části nebo někde v obrazovce najděte tlačítko “Receive” a pošlete si zde pár sats na zkoušku (např. 5000 satů).

Jakmile ji mám nabitou, mohu se pustit na nastavení Bolt Card. V menu vyberte Extenstions a aktivujte rozšíření Bolt Cards. V menu jej rozklikněte a klikněte na fialové “+” pro přidání nové karty.

Nyní vyplňte údaje “Wallet” (já vyberu peněženku Honeybadger) a nastavte limity, první je limit na jednu platbu a druhý je denní limit, který vám karta dovolí utratit (lze kdykoliv přenastavit, zvýšit, snížit). 

Peněženka musí vědět tzv. UID (Unikátní identifikátor karty), přečteme ho jednoduše kliknutím na ikonu NFC vedle políčka “Card UID” a přiložením karty k telefonu. UID se nám automaticky vyplní.

Nyní dáme “Create Card” a v seznamu Bolt Cards klikneme na ikonku QR kódu. Nyní si zkopírujeme odkaz, kterým nakonfigurujeme kartu pomocí “Create Link”. 

(Pro manipulaci s nastavenou Bolt Card (přepsání, vymazání, editace…) budete vždy potřebovat klíče, které jsme na ni zapsali. Zálohujte si klíče tak, že u Bolt Card si přepnete na záložku “Wipe” a dáte “Wipe Data”, což vám zkopíruje všechny klíče do schránky. Tyhle si někam uložte, např. do password manageru nebo někam do souboru, ať je máte k dispozici!)

V aplikaci Bolt Card Creator (iOS nebo Android) stiskneme tlačítko “Paste Auth URL”, vložíme zkopírovaný odkaz a dáme “Continue”. Zatím nepřibližujte kartu k telefonu. Můžeme zatím bezpečně stisknout “Write Card Now” a aplikace začne vysílat NFC signál a čekat na přiblížení karty. Kartu poté přiložíme k NFC anténě telefonu a čekáme několik sekund, klidně 5-10 sekund pro jistotu, než se objeví vše “zeleně”.

A máme hotovo! Nyní můžete vyzkoušet např. s Wallet of Satoshi. Vygenerujte invoice na 100 satů a přiložte kartu zezadu telefonu. 100 satů se vám odečte z LNbits peněženky a doputuje do Wallet of Satoshi. Nyní můžete platit na místech, kde používají např. Wallet of Satoshi, BTCPayServer nebo Confirmo POS.


Máte už svoji Bolt Card nastavenou a chcete ji resetovat?

Jednoduchý video-tutoriál, případně níže najdete návod popsaný krok za krokem i v textové podobě. (Reset od 1:21)

Pro reset již nastavené karty musíme znát klíče, které jsme do ní nahráli při nastavování.

Tyto klíče najdeme v lnbits.cz v seznamu našich karet po rozkliknutí malé ikonky QR kódu. Akorát místo “Create” zvolíme tentokrát záložku “Wipe” a klikneme na “https://btcplatby.cz/wp-content/uploads/2023/02/Honey-Badger.pngWipe Data”, což nám zkopíruje potřebná data do schránky.

V aplikaci Bolt Card NFC Programmer potom zvolíme v dolním menu “Reset Keys” a stiskneme tlačítko “Paste Key JSON” a vložíme zkopírovaná data z předchozího kroku. Kliknutím na “Reset Card Now” se aktivuje resetování a opět přiblížíme kartu k NFC anténě a čekáme 5-10 sekund, než se provede kompletní reset karty.

Úspěšný reset karty by měl vypadat nějak takto, v tuto chvíli je bezpečné kartu od telefonu vzdálit. Karta již neobsahuje žádné informace a je připravená k dalšímu nakonfigurování např. na jinou peněženku nebo úplně jiným uživatelem.

Chceš podpořit autora článku? Jeho lightning adresa:
gorrdy@jednadvacet.org


2 komentáře

Bitcoinguru · 28. 3. 2024 v 17:08

Můžu se zeptat, kdo provozuje peněženku lnbits tečka cz ?

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *